Добави коментар
Надпреварата стартира на 17 февруари във Велико Търново

Родните състезатели по борба Биляна Дудова и Георги Вангелов ще се състезават в по-горни за тях категории на турнира „Дан Колов – Никола Петров“, който стартира на 17 февруари във Велико Търново, информират от сайта на БФ Борба.

Настоящата световната и европейска шампионка ще стартира при 62-килограмовите, където една от основните й съпернички ще бъде лидерката в тази категория Тайбе Юсеин.В началото на сезона двете направиха шампионски дуел, спечелен инфарктно с 2:1 от Юсеин.

Петият от Олимпийските игри Георги Вангелов, който е носител на златния пояс „Дан Колов“ от 2019 г., ще стартира при 61-килограмовите.

Надпреварата в свободния стил пропускат двама от водещите ни борци – Микай Наим, който не успя да се възстанови след изкарания COVID-19, както и европейският вицешампион от 2021-а Мирослав Киров, който пък разтегна връзки на коляното на една от последните тренировки.

Дебют на турнира за българския тим ще направят и много млади състезатели. За първи път на международния тепих ще стартира и натурализираният у нас дагестанец Рамазан Рамазанов, който на държавното първенство през януари спечели безапелационно титлата в категория до 70 кг и бе обявен за най-техничен борец в свободния стил.

Единствената отсъстваща при жените ще е европейската шампионка от 2020-а Мими Христова.

Евелина Николова ще се състезава в категория до 57 кг, в която спечели и бронзовия олимпийски медал от Токио 2020. , а при най-леките до 50 кг ще се бори Миглена Селишка. Носителката на световната купа в категория до 65 кг от 2020-а Юлияна Янева ще спори в категория до 72 кг, а Мария Оряшкова ще излезе при 76-килограмовите.

В последните две седмици мъжете ни имаха лагер в Тетевен заедно с националите на Индия и Алжир. А жените се подготвяха в Благоевград. От утре до неделя над 400 борци от 35 държави ще си оспорват медалите в 59-то издание на турнира.

Състезанието се завръща в старопрестолния град след 33-годишна пауза, като досега само веднъж е бил домакин на схватките в свободния стил (1989), но никога в класическия.

Достъпът на публиката ще бъде при спазване на всички противоепидемични условия със запълване капацитета на залата до 30 процента, предоставяне на зелен сертификат, PCR или антигенен тест.

Пълният състав на българските отбори:

СВОБДНА БОРБА 

кат.    57    FS    Ивайло Тисов    „Локомотив“, Пловдив

кат.    61    FS    Георги Вангелов    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    61    FS    Сергей Бонев    „ЦСКА-Янчо Патриков“, София

кат.    65    FS    Стефан Иванов    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    65    FS    Стилян Илиев    „Димитровград“, Димитровград

кат.    70    FS    Рамазан Рамазанов    „Илия Павлов“, Велико Търново

кат.    70    FS    Иван Стоянов    „Берое“, Стара Загора

кат.    74    FS    Али-Паша Умарпашаев    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    74    FS    Михаил Георгиев    „Ангел Гочев“, Созопол

кат.    74    FS    Айкан Сеид    „Локомотив“, Пловдив

кат.    74    FS    Димитър Ангелов    „Черноморец-св.борба“, Бургас

кат.    79    FS    Октай Хасан    „ЦСКА-Янчо Патриков“, София

кат.    79    FS    Джемал Али    „ЦСКА-Янчо Патриков“, София

кат.    86    FS    Ахмед Магамаев    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    86    FS    Евелин Русев    „Берое“, Стара Загора

кат.    86    FS    Антон Иванов    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    86    FS    Жулиен Иванов    АСК „Сливен“, Сливен

кат.    92    FS    Ахмед Батаев    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    92    FS    Илия Христов    „Черноморец-св.борба“, Бургас

кат.    92    FS    Божидар Тодоров    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    97    FS    Цветан Евтимов    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    125    FS    Георги Иванов    „Димитровград“, Димитровград

кат.    125    FS    Георги Велев    „НСА-Васил Левски“, София
кат.    125    FS    Ислам Адизов   „Юнак Локомотив“, Русе

             

КЛАСИЧЕСКА БОРБА     

кат.    55    GR    Стефан Григоров    „Слава“, Монтана

кат.    55    GR    Денис Демиров    „Локомотив-93“, Варна

кат.    60    GR    Андрей Георгиев    „Локомотив-93“, Варна

кат.    60    GR    Едмонд Назарян    „ЦСКА“, София

кат.    60    GR    Недялко Петров    „Васил и Георги Илиеви“, Кюстендил

кат.    60    GR    Мирослав Емилов    „Надежда-Оряхово-2014“, Оряхово

кат.    63    GR    Илия Мустаков    „ЦСКА“, София

кат.    67    GR    Иво Илиев    „Челопеч“, Челопеч

кат.    67    GR    Радослав Димитров    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    72    GR    Дейвид Димитров    „ЦСКА“, София

кат.    67    GR    Нестър Нестъров    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    77    GR    Айк Мнацаканян    „ЦСКА“, София

кат.    77    GR    Златомир Емилов    „ЦСКА“, София

кат.    77    GR    Мартин Димитров    „НСА-Васил Левски“, София

кат.    82    GR    Росиан Дермански    „Ботев-93“, Враца

кат.    82    GR    Ивайло Иванов    „Черноморец-кл.борба“, Бургас

кат.    87    GR    Йоан Димитров    „Ботев-93“, Враца

кат.    87    GR    Светослав Николов    „Ботев-93“, Враца

кат.    87    GR    Калоян Иванов    „Левски“, София

кат.    97    GR    Кирил Милов    „ЦСКА“, София

кат.    97    GR    Мариян Маринов    „Ботев-93“, Враца

кат.    130    GR    Радослав Георгиев    „Берое“, Стара Загора

 

ЖЕНИ

кат.    50    WW    Миглена Селишка    „Левски“, София

кат.    53    WW    Ирена Бинкова    „Бургас“, Бургас

кат.    53    WW    Назифе Таир    „Челопеч“, Челопеч

кат.    53    WW    Магдалена Върбанова    „Челопеч“, Челопеч

кат.    55    WW    Сезен Белберова    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    57    WW    Евелина Николова    „Ангел Гочев“, Созопол

кат.    59    WW    Фатме Шабан    „Лютфи Ахмедов“, Разград

кат.    62    WW    Тайбе Юсеин    „Левски“, София

кат.    62    WW    Биляна Дудова    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    65    WW    София Георгиева    „Левски“, София

кат.    68    WW    Сийка Иванова    „Левски“, София

кат.    72    WW    Юлияна Янева    „Юнак-Локомотив“, Русе

кат.    72    WW    Даниела Бръснарова    „Левски“, София

кат.    76    WW    Ванеса Калоянова    „Странджа-2001“, Средец

кат.    76    WW    Мария Оряшкова    „Юнак-Локомотив“, Русе

Програма на турнира:

16 февруари
16,30 – 17 ч техническа конференция, жребий
FS – 61,70,79, 92 kg; GR – 55,63,72,82 kg; WW – 55,59,65,72 kg

17 февруари
10,30 – 14,30 ч елиминации – FS – 61,70,79, 92 kg; GR – 55,63,72,82 kg; WW – 55,59,65, 72 kg
14,30 ч – жребий – FS – 57, 65, 74; GR – 87, 97, 130; WW – 62, 68, 76 kg
17 ч – откриване и полуфинали

18 февруари

10,30 ч – 14,30 ч елиминации – FS – 57, 65, 74; GR – 87, 97, 130; WW – 62, 68, 76 kg
и репешажи
14,30 ч жребий – FS – 86, 97, 125; GR – 60, 67, 77 kg; WW – 50, 53, 57 kg17 ч полуфинали – FS – 57, 65, 74; GR – 87, 97, 130; WW – 62, 68, 76 kg
18 ч финали – FS – 61,70,79, 92 kg; GR – 55,63,72,82 kg; WW – 55,59,65, 72 kg

19 февруари
10,30 ч – 14,30 ч елиминации – FS – 86, 97, 125; GR – 60, 67, 77 kg; WW – 50, 53, 57 kg
и репешажи
17 ч полуфинали – FS – 86, 97, 125; GR – 60, 67, 77 kg; WW – 50, 53, 57 kg
18 ч финали – FS – 57, 65, 74; GR – 87, 97, 130; WW – 62, 68, 76 kg

20 февруари
11-12 ч репешажи
12 ч финали

Добави коментар
Гласувай:
5/5 - 12 гласували