Бурна радост в Салерно – Салернитана изплува от опасната зона
Момчетата на Давиде Никола надвиха последния Венеция и вече са над чертата

Салернитана постигна нов изключително важен успех в битката си за оцеляването в Серия А, след като надви с 2:1 Венеция в отложен мач от Калчото.

Мачът започна активно за домакините и още в 4-та минута след проверка на ВАР се стигна до дузпа за тях. От 11-те метра Федерико Бонацоли беше точен и изведе отбора си напред в резултата.

След почивката Венеция вдигна темпото и в 58-та минута успя да изравни. Томас Анри стигна до спорна топка в наказателното поле и я насочи в мрежата на домакините, като ВАР отново влезе в действие, но не намери нищо нередно в гола.

Така се стигна до 67-та минута, когато Симоне Верди се превърна в героя за своя тим и с прекрасен изстрел матира Маенпа за 2:1. Минута преди края на редовното време Ампаду си изпроси два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Така Салернитана вече е 17-ти с 29 точки – с една пред Каляри, който вече е в опасната зона, а Венеция остана последен с 22 пункта и все още има шансове да се спаси, но те са само теоретични.