Челси не остави особени шансове на Норич на “Кероу Роуд” (ВИДЕО)
"Канарчетата" остават на последната позиция във временното класиране на Висшата лига.

Отборът на Челси се наложи с 3:1 в гостуването си на Норич на “Кероу Роуд” в среща от 30-ия кръг на Премиър лийг.

Точни за гостите бяха Трево Чалоба, Мейсън Маунт и Кай Хавертц, а за “канарчетата” с гол блесна Теему Пуки.

“Сините” поведоха в резултата още в третата минута, когато Трево Чалоба засече с глава центриране от ъглов удар на близка греда и матира Тим Крул.

В 14-ата минута Кай Хавертц се освободи добре от защитник на Норич и пусна кълбото към Мейсън Маунт, който с мощен удар удвои аванса на своя тим.

20 минути преди края на срещата Теему Пуки намали изоставането на “канарчетата” с гол от дузпа, но в 90-ата минута Кай Хавертц сложи точка на спора, оформяйки крайното – 3:1.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Норич: Тим Крул, Кристоф Цимерман, Гран Ханли, Озан Кабак, Макс Аарънс, Матиас Норман, Кени Маклийн, Пиер Лийс Мелоу, Брандън Уилямс, Джош Сарджънт, Теему Пуки

Мениджър: Дийн Смит

Челси: Едуар Менди, Трево Чалоба, Андреас Кристенсен, Тиаго Силва, Сесар Аспиликуета, Саул Нигес, Жоржиньо, Матео Ковачич, Мейсън Маунт, Кай Хаверц, Тимо Вернер

Мениджър: Томас Тухел