Челси повали Уест Хям с гол на финалната права
Кристиян Пулишич взриви "Стамфорд Бридж" с попадение в 90-ата минута

Американският национал Кристиан Пулишич се разписа секунди преди изтичането на редовните 90 минути, за да осигури на Челси драматична победа с 1:0 над Уест Хям в напрегнатото лондонско дерби от поредния кръг в английската Висша лига.

Успехът бетонира Сините от “Стамфорд Бридж” в Топ 4 на подреждането. Съставът на Томас Тухел е трети с 65 точки от 32 мача, Арсенал е четвърти с 60 точки от 33 срещи, а Тотнъм е на пета позиция с 58.

Уест Хям пък пропусна възможност да съкрати изоставането от челната четворка и остава на 7-о място с 52 точки от 34 срещи.

Последните минути на лондонското дерби бяха особено драматични. Три минути преди гола на Пулишич Челси пропусна дузпа.

Жоржиньо не успя да порази целта от бялата точка, като 11-метровият удар беше отсъден за нарушение на Крейг Доусън срещу Ромелу Лукаку, довело до изгонване на бранителя на Чуковете.

В 90-ата минута Мейсън Маунт комбинира с Маркос Алонсо на левия фланг, а бившият играч на Фиорентина пласира изкущаващо подаване към точката за изпълнение на дузпа.

Там пък Пулишич бе най-съобразителен и от движение разпечата вратата на гостите – 1:0.