Челси спечели с 1-0 срещу Лестър на „Стамфорд Бридж“ и успя да се върне в топ 4 на английската Висша лига като се възползва от загубата на Ман Сити във вчерашния ден като това е втора поредна победа за лондончани в първенството след като се справиха с 4-0 със Саутхямптън преди седмица.
Най-чистото положение през първото полувреме дойде от бялата точка като Коул Палмър изпълни, но за шок на всички фенове по трибуните не успя да я вкара и така нулевото равенство се запази на почивката.
Все пак домакините стигнаха до аванс в резултата в 60тата минута, когато Марк Кукурея показа страхотна техника и овладя чудесен пас на Енцо Фернандес и с шут от далеч в долния десен ъгъл осигури преднината на „Сините“.
„Лисиците“ записаха пета поредна загуба във Висшата лига и остават в зоната на изпадащите на 19тата позиция с актив от 17 точки – вече на цели 6 изоставане от спасителния бряг, където се намира Уулвърхямптън.
Челси се отказва от халф на Нюкасъл, което отваря вратата за Арсенал
Челси финализира трансфера на Максенс Лакроа
Челси се насочва към Душан Влахович 
