Черно море изпусна ЦСКА и завърши плейофите без победа
"Моряци" и "армейци" не успяха да се бият на "Тича"

Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в последния си мач за сезона в efbet Лига. Двубоят на “Тича” предложи малко чисти голови положения, като “моряците” трябва да съжаляват повече, че не спечелиха. Вратарят на “армейците” Димитър Евтимов се отличи с добри спасявания през второто полувреме.

Така Черно море завърши плейофите без победа, като спечели само две точки в пет срещи. ЦСКА пък регистрира трети пореден двубой без отбелязан гол и финишира кампанията по разочароващ начин.

В 12-ата минута Черно море имаше първия шанс да открие резултата. Закария Беншаа центрира в наказателното поле на гостите, където Николай Златев отправи удар с глава, но топката мина покрай вратата. Малко по-късно Тибо Вион от “червените” отправи удар от дистанция, но в аут.

В 28-ата минута бе и един от най-интересните и спорни моменти в срещата. Беншаа навлезе в пеналта на “червените”, като Томас Лам извърши нарушение срещу него. Реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа за “моряците”. Стоянов обаче бе пратен да гледа ситуацията на монитора за ВАР, като главният рефер реши да отмени дузпата и показа жълт картон на Беншаа за симулация.

Малко след това Калоян Кръстев имаше шанс да даде аванс на гостите, но ударът му бе неточен. До края на полувремето Черно море бе по-активният отбор, като опитваше атаки по двете крила, но вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов не бе сериозно затруднен и първата част завърши без попадения.

През второто полувреме на “Тича” головите положения бяха рядкост. В 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Като цяло липсваше идея в атаките и на двата отбора и до 78-ата минута вратарите нямаха работа. Тогава на Димитър Евтимов се наложи да прави страхотно спасяване. Появилият се като резерва Велислав Василев стреля с глава, но стражът на “армейците” го разочарова.

120 секунди по-късно отново Евтимов спаси “червените”. Вратарят се намеси при удар на Матиас Курьор, който се бе озовал очи в очи с него.

В добавеното време Мено Кох от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен. В 95-ата минута Живко Атанасов отправи удар с глава след центриране от фаул, но вратарят на ЦСКА изби в корнер и така Черно море пропусна още един шанс да спечели двубоя.

Стартовите състави на двата отбора:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов – 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев – 18. Мартин Милушев, 8. Мазир Сула, 31. Закария Беншаа – 9. Евгений Сердюк

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох (к), 16. Асен Дончев – 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион – 7. Йоан Баи, 28. Браян Морено, 8. Греъм Кери – 14. Калоян Кръстев

Снимка: startphoto.bg