Ботев остана без победа и след шестия си мач за сезона

Черно море сътвори забележителен късен обрат и с два гола в последните минути стигна до драматична победа с 4:3 при гостуването на Ботев (Пловдив) в среща от седмия кръг на Първа лига.

Успехът в седемголовия трилър изстреля Моряците на върха на временното класиране. Съставът на Илиан Илиев вече има в актива си 15 точки от 6 мача и оставиха на точка зад себе се ЦСКА 1948 и на две – ЦСКА София и Локомотив (Пловдив).

Ботев пък остана в очакване на първата си победа за сезона. Жълто-черните са предпоследни с 1 точка от шест изиграни мача.

Антоан Бароан постави началото на головата поредица още в 8-ата минута, когато след пас Елвис Ману не остави шансове на Иван Дюлгеров с техничен удар.

Още преди средата на първото полувреме Черно море изравни след отлично организирана атака – Виктор Попов комбинира със Закария Беншаа, който с прецизен шут матира Георги Аргилашки.

Черно море на върха след седемголова драма в Пловдив 1

Малко преди почивката Виктор Генев свали с глава към оставения непокрит Бароан, а той се разписа за втори път след акробатично изпълнение – 2:1.

Гостите стигнаха до второ равенство в 64-ата минута – украинецът Евгений Сердюк шутира опасно от пряк свободен удар, Аргилашки се намеси колебливо, Матеуш Клементе прати топката в мрежата с находчива добавка.

Радостта на Моряците трая само три минути – Ботев отново излезе напред, след като Мартин Дичев не изчисти по най-добрия начин и прати топката в краката на Рой Херман, а той на свой ред без забавяне направи 3;2.

А когато изглеждаше, че Ботев е направил достатъчно, за да постигне първа победа, ансамбълът на Илиан Илиев открадна трите точки след два гола, реализирани след груби грешки в отбраната на Канарчетата.

Матиас Курьор беше оставен непокрит и изравни, а Точукву Ннади си вкара автогол, за да качи Черно море на върха.

Снимки: start-photo.bg

БOTEВ (ПЛОВДИВ) – ЧЕРНО МОРЕ  3:4 (2:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Антоан Бароан (8), 1;1 Закария Беншаа (19), 2:1 Антоан Бароан (41), 2:2 Матеуш Клементе (64), 3:2 Рой Херман (67), 3;3 Maтиас Курьор (88), 3:4 Точукву Ннади (89-автогол)

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самуел Супрайен (41′ 15. Джеймс Ето’о), 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеуш Клементе, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов (капитан), 88. Мимито, 20. Мадри Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк

Резерви: 22. Георги Георгиев, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес, 19. Матиас Курьор, 23. Лъчезар Йорданов, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Дилан Мертенс, Роберто Пунчец, Виктор Генев (БП), Закария Беншаа, Мартин Дичев, Матеуш Клементе, Евгений Сердюк (ЧМ)

Съдия: Станислав Тодоров