Черно море срази Черноморец Балчик в контрола
"Моряците" играха контрола, след като мачът им с Левски бе отложен

Черно море записа класическа победа с 3:0 срещу Черноморец Балчик в приятелски мач на стадион “Тича”. Проверката бе уредена веднага, след като отложиха мача на варненци срещу Левски от 4-ия кръг на efbet Лига. Точни за успеха на Черно море бяха Мазир Сула, Алекс Фернандес и Исмаил Иса.

Първият гол в мача падна в 8-ата минута. Вратарят на гостите изби удар на Евгений Сердюк, като топката попадна в Мазир Сула и той нямаше проблеми да реализира – 1:0. Тимът на Илиан Илиев имаше тотален превес, но не успя да вкара втори гол до почивката. Два пропуска направи Сердюк, който не бе в оптимална форма.

В началото на второто полувреме удар на Курьор бе спасен от вратаря на гостите. В 64-ата минута Алекс Фернандес се възползва от чудесен пас на Курьор и вкара за 2:0.

Крайният резултат оформи Исмаил Иса в 70-ата минута. Нападателят се разписа след центриране от корнер. Той бе влезнал на терена четири минути преди това.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Живко Атанасов, Мартин Дичев, Виктор Попов, Мимито Биаи, Васил Панайотов, Мади Кета, Василев, Мазир Сула, Сердюк

Второ полувреме: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Петар Божанчич, Цветомир Панов, Стефан Велев,  Клементе, Лъчезар Йорданов, Николай Златев, Ангел Ангелов, Алекс Фернандес, Курьор