Черно море стигна до обрат над Пирин и оглави efbet Лига
"Моряците" се завърнаха на пътя на успеха у дома.

Устремилият се към челните позиции в шампионата Черно море, който тим в миналия кръг допусна първа загуба в efbet Лига от Левски, се завърна на победния път в мача си от 15-ия кръг на първенството срещу Пирин Благоевград.

Двубоят между двата тима, който се проведе на стадиона във Варна, завърши при резултат 2:1 в полза на домакините.

Още в 9-ата минута “орлетата” поведоха в резултата, след като точен бе Юго Комано.

В 18-ата минута обаче равенството на таблото бе възстановено след гол с глава на Пабло Гарсия.

В края на срещата – 84-ата минута, отборът на Илиан Илиев стигна до пълния обрат и трите точки. В герой се превърна Даниел Димов, който се разписа след асистенция на Мазир Сула.

С този успех варненци оглавиха класирането с актив от 32 точки, докато Пирин е на 13-ото място с 11 пункта.

В следващия кръг благоевградчани ще гостуват на Берое, докато Черно море ще се изправи срещу Арда Кърджали.

Черно море – Пирин (2:1)

0:1 Юго Комано (9′)

1:1 Пабло Гарсия (18′)

2:1 Даниел Димов (83′)

Стартовите състави на двата тима:

Черно море: 25. Дюлгеров, 32. Дичев, 3. Атанасов, 27. Димов, 2. Панов, 5. Гарсия, 35. Дакай, 23. Пашеко, 11. Фернандес, 8. Сула, 9. Илиев

Треньор: Илиан Илиев

Пирин Благоевград: 12. Ковальов, 77. Йорданов, 38. Дюлгеров, 29. Бачев, 8. Семенив, 83. Попадийн, 73. Бенгюзов, 20. Суда, 11. Тасев, 17. Тютюков, 19. Комано

Треньор: Иво Тренчев