Черно море взе само точка от Монтана, но влезе в Топ 6
"Моряците" наваксаха изоставане от един гол, Макенджиев спаси Монтана от загуба

Монтана и Черно море не се победиха в днешния двубой от 22-ия кръг, завършвайки при резултат 1:1. Точката от равенството е достатъчна за „моряците“ да изместят ЦСКА 1948 от 6-ото място в класирането на efbet Лига. Варненци са вече с 29 точки, а „червените“ са с 28, но и мач по-малко. Монтана събра 19 точки и се изравни с 11-ия Славия.

„Моряците“ имаха шанс да открият резултата в 13-ата минута, но удар на Гомеш от малка дистанция бе спасен с вещина от Макенджиев.

Шест по-късно Тони Тасев изпълни добре фаул, като гостите имаха късмет, че кълбото срещна напречната греда.

Удар на Зе Гомеш бе блокиран от бранител в 35-ата, а веднага след това Илиев стреля неточно. Малко по-късно Панайотов отправи удар, който попадна в обсега на Макенджиев.

Малко преди да дойде почивката Димов застана на пътя на топката след опасен шут на Тасев.

„Моряците“ имаха нов шанс да отбележат в 59-ата, само че този път Вилела не показа точен мерник.

В 66-ата Монтана наказа пропуските на варненци, откривайки резултата чрез Сенхаджи.

„Моряците“ се върнаха в мача в 76-ата, когато удар на Панайотов бе блокиран от футболист на Монтана, топката се отклони към Зе Гомеш, който с точен удар от линията на наказателното поле изравни резултата.

Гостите натиснаха да направят обрата пълен и в 84-ата бяха много близо до това, но от няколко метра Димов не успя да преодолее Макенджиев.