Четиризвезден Левандовски нокаутира Херта с удара на гонга

Роберт Левандовски демонстрира удивителния си голов нюх, разписвайки се четири пъти във вратата на Херта, за да осигури на Байерн драматична победа с 4:3 в пулсиращ сблъсък от третия кръг в Бундеслигата.

Резултатът остави Байерн на четвърта позиция в класирането с 6 точки, една зад челното трио, състоящо се от Лайпциг, Аугсбург и Айнтрахт Франкфурт. Херта пък се срина до 13-о място.

Любопитно е да се отбележи, че три от попаденията в седемголовия трилър паднаха след 85-ата минута. Лева направи резултата 3:2, разписвайки се облизо, но резервата Йесик Нганкам отново изравни в 88-ата минута.

В третата минута от добавеното време Максимилиан Мителщед повали в наказателното поле полския голмайстор, който превърне в гол отсъдената дузпа – 4:3.