Рот-Вайс Есен се класира за 1/4-финалите след поредно храбро представяне

Четвъртодивизионният Рот-Вайс Есен продължи феноменалния си рейд в турнира за Купата на Германия, класирайки се за четвъртфиналите, вземайки още един престижен скалп – този на гонещия виза за Шампионската лига Байер Леверкузен.

Червено-белите записаха драматична, но заслужена победа с 2:1 след продължения.

В предишните кръгове Рот-Вайс съумя да отстрани Арминия Билефелд и втородивизионния Фортуна Дюселдорф, а днес показаха характерната си психическа устойчивост, сътворявайки обрат срещу елитния си опонент.

Националът на Ямайка Леон Бейли даде аванс на Леверкузен в 105-ата минута, но скоро след това домакините възстановиха паритета чрез Огузан Кефкир. Симон Енгелман донесе сензационния успех с попадение в 117-ата минута.

Есен в момента е на втора позиция, след резервите на Борусия Дортмунд, в регионална лига Запад. Рот-Вайс е носител на трофея през 1953 година в първото издание на надпреварата след Втората световна война.

Приказката продължи и за Холщайн Кил, който отстрани в миналия кръг европейския клубен първенец Байерн. Този път тимът от Втора бундеслига надигра Дармщад със 7-6 след изпълнение на дузпи.