ЦСКА и Левски не се победиха в дерби с 6 гола

ЦСКА и Левски завършиха при резултат 3:3 в дербито от първия кръг на плейофната фаза на efbet Лигата. Мачът се проведе пред 13 хиляди зрители на националния стадион “Васил Левски”. За пръв път, от 1992-ра насам, във “вечното дерби” двата тима си отбелязаха шест попадения.

Резултатът бе открит в 16-тата минута, когато, притиснат от Али Соу, Янис Каргас си отбеляза автогол, след центриране на Кери. В 35-тата Иван Горанов изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Бусато срещу Станислав Иванов. В последната минута на първата част, „сините“ достигнаха до пълен обрат, след гол на Кали Тиам. Греъм Кери възстанови равенството в 58-тата, когато реализира 11-метров наказателен удар, изработен от Кристиян Малинов. Само 4 минути по-късно Левски отново излезе напред в резултата. Стаси Иванов направи страхотен пробив и центриране, реализирано от Симеон Славчев. Крайният резултат бе оформен от Али Соу в 88-ата.

Двата гранда вече нямат никакви шансове да се борят за титлата, но пък са в лют спор за 2-рото място с Локомотив Пловдив. Равенството остава “червените” с една точка повече от “вечния” си съперник.

Милош Крушчич е направил две промени, в сравнение с равенството с Локо (Пловдив) в последния кръг на редовния сезон. Рафаел Енрике и Евандро се появяват на мястото на Рубен Пинто и Едвин Джеси. На вратата застана Густаво Бусато, а пред него Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Петър Занев и Брадли Мазику. Като двойка опорни полузащитници излязоха Валентин Антов и Кристиян Малинов. Енрике, Евандро и Греъм Кери застанаха зад единствения нападател – Али Соу.

Новият треньор на Левски Георги Тодоров също заложи на две промени с стартовата си единадесеторка. Иван Горанов замени Костадин Илиев, а Найджъл Робърта се появи на мястото на Станислав Костов. Под рамката на вратата застана, направилия дебют срещу Арда, Георги Георгиев. Пред него, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. В центъра на терена оперира Кали Тиам. По крилата действаха Паулиньо и Станислав Иванов, а Дени Алар и Фелипе Нашименто плътно зад нападателя Найджъл Робърта.

11-те за "Левски":

Gepostet von ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI am Samstag, 20. Juni 2020

Мачът започна двуостро, като в първите минути ЦСКА успя да установи домакински натиск. Първият удар дойде още във втората минута, когато Кери провери рефлекса на Георгиев, но стражът на „сините“ улови безпроблемно.

В 14-тата дойде и първият голям шанс. Дълъг пас към Енрике доведе до неразбирателство между Каргас и Георгиев. Крилото на „червените“ се промъкна между тях и от много трудна позиция нанесе удар, който премина на няколко сантиметра от опразнената врата.

В 16-тата ЦСКА откри. След съдийска топка, Кери моментално центрира към наказателното поле, където Соу изпревари Каргас. Малко по-късно голът бе записан като автогол на Янис Каргас.

Играчите на Левски имаха претенции към съдията Кабаков, което доведе до 2 жълти картона за Нашименто и Алар. Малко по-късно видимо изнервения Нашименто извърши грубо нарушение, а Георги Тодоров предпочете да го замени, пускайки Мони Славчев още в 24-тата минута.

Малко преди това пък, ЦСКА имаше шанс да нанесе втори удар, след като удар на Кери срещна гредата на Георги Георгиев.

След смяната Левски заигра далеч по-добре и можеха да отговорят в 27-та минута, когато Найденов намери Алар пред наказателното поле. Плеймейкърът първо залъга и двама футболисти на ЦСКА се хвърлиха пред него, след което нови двама бранители на домакините успяха да блокират удара му.

Няколко минути по-късно ЦСКА стигна до още една греда. Центриране от ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поне на „сините“, където най-добре се ориентира Пламен Гълъбов и въпреки, че бе с гръб към вратата успя да нанесе страхотен удар, спрян от дясната греда на Георгиев.

В 34-тата защитата на ЦСКА се пропука. Холмар потърси Станислав Иванов със силен пас. Занев и Бусато не се разбраха, кой да отиграе топката и промъкналият се между тях юноша на „сините“ успя да я чукне пред погледа на бразилския страж, който го повали в наказателното поле. Иван Горанов се нагърби с изпълнението и със силен шут в центъра на вратата изравни резултата.

В добавеното време Левски нанесе още един удар. „Сините“ изпълниха фал, топката бе центрирана в наказателното поле, където Ейолфсон изпревари Бусато и я отклони за Тиам, който я довкара в празната врата за да направи обрата пълен. Два удара и два гола за „сините“.

Левски прави пълен обрат! Тиам вкарва с глава! Полувремето приключва при резултат 1-2 в полза на "сините".

Gepostet von Efbet Лига am Samstag, 20. Juni 2020

На полувремето Крушчич пусна Тиаго Родригес, който донесе равенството на ЦСКА срещу Локомотив. Тиаго веднага се замеси в опасна атака, след като намери Малинов в наказателното поле, но последният стреля в аут.

ЦСКА успя да изравни в 58-тата минута. Кристиян Малинов отново се бе позиционирал в пеналта на „сините“ и след като получи топката, успя да я промуши между краката на Холмар. Исландецът пък с лява си ръка попречи на Малинов да излезе сам срещу вратаря – дузпа за „червените“. Кери изпълни, Георгиев хвана ъгъла и докосна топката, но коженото кълбо се отби в гредата и попадна в мрежата на гостите.

Радостта на домакините трая само 4 минути. Станислав Иванов направи чудесен пробил по дясното крило и центрира към Симеон Славчев, който с глава възстанови аванса на Левски.

В края на мача Али Соу донесе равенството на ЦСКА, с първият си гол от декемви насам. Рубен Пинто развинти отдясно капитана на Левски Иван Горанов и центрира точно към гамбийския нападател на ЦСКА.

Дълбоко в добавеното време, Ахмед Ахмедов имаше шанс да донесе победата за “армейците”, но пропусна.