Царско село и Любо Пенев полетяха, оглавиха Първа лига

Царско село се наслади на летящ старт в новото първенство в Първа лига като след убедителна победа с 3:0 над беззъбия Етър оглави подреждането след първия кръг.

Точни за столичния тим бяха Андерсон Кордейро през първата част, Антонио Георгиев малко след почивката, а разочарованието за Болярите стана пълно, когато Иван Скерлев си вкара автогол, за да оформи крайния резултат.

Гостите от Велико Търново играха през по-голямата част от второто полувреме в намален състав, след като Пламен Крачунов бе отпратен преждевременно под душовете заради получен втори жълт картон.

Царско село доминираше през цялата среща и успехът им можеше да бъде дори по-изразителен, но хората на Любо Пенев пропиляха няколко изгодни положения, а и стражът на Етър Христо Иванов парира опасни удари.

Вдъхновени от изобретателната игра на ветерана Борис Галчев, “царете” овладяха инициативата още в началото, а след 20 минути игра излязоха напред в резултата.

Отбраната на гостите не успя да изчисти добре топката, тя попадна във връхлитащия Андерсон Кордейро, а той не пропусна да се разпише със силен шут от границата на наказателното поле.

Домакините диблитаха аванса си стотина секунди след паузата – Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле към Георгиев, който с глава реализира за 2:0.

Мирослав Будинов уцели гредата с изстрел с глава, а останали с 10 души великотърновци инкасираха и трето попадение. По ириния на съдбата то бе дело на техния бранител Скерлев.

Във втория кръг Царско село е домакин на Монтана, а Етър приема Черно море.