Царско село изпадна, безумни сцени край Околовръстното
Стойне Манолов нахлу на терена, шамароса свой играч

Царско село загуби елитния си статут, като в последния си мач в Първа лига завърши наравно – 1:1, с Локомотив (София).

Така или иначе, Царете нямаше да си осигурят участие в баража с четвъртия във Втора лига – Етър, дори при победа, тъй като Ботев (Враца) записа очакван за мнозина успех с 5:3 при визитата на Пирин (Благоевград).

Фране Чиряк даде аванс на Локомотив в средата на първото полувреме, а Андрей Йорданов възстанови равенството с попадение малко повече от четвърт час преди края на скандално завършилия мач.

Двубоят на стадиона, базиран в близост до Околовръстното шосе, беше гарниран от две пропуснатите дузпи и един назначен, но впоследствие отмемен 11-метров наказателен удар.

В 36-ата минута арбитърът Валентин Железов посочи бялата точка за игра с ръка на Валентин Николов след центриране от свободен удар на Венцислав Христов. След като прегледа ситуацията с ВАР обаче реферът промени решението си.

В самия край на първата част домакините все пак получиха дузпа, след като Селсо Рапосо фаулира Лукас Мартинс в наказателното поле. Стражът на “железничарите” Дамян Дамянов обаче парира удара на Христов.

Най-скандалните сцени се разиграха в добавеното време на срещата. Железов отсъди трета дузпа за Царско село, като тъмнокожият играч на Царете Юсуфа Яфа, категорично отказваше да даде топката на свой съотборник.

Царско село изпадна, безумни сцени край Околовръстното 1

Това вбеси капитанът Мартин Кавдански, като почти се стигна до физическа саморазправа. В този момент собственикът на клуба Стойне Манолов нахлу на терена, изблъска Яфа, като дори му удари шамар.

В крайна сметка дузпата изпълни Кавдански, но и неговият удар бе париран от Дамянов.

Грозните сцени обаче продължиха. Яфа открито изрази недоволството си, а и започна иронично да ръкопляска на Манолов, който отново влезе във физическа саморазправа със своя играч…

Снимки: start-photo.bg

ЦAРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Фране Чиряк (26), 1:1 Андрей Йорданов (73)

Царско село: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански – к, 4. Валентино Пулиезе, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса (84′ 9. Юсуфа Афа), 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо (73′ 11. Андрей Йорданов), 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини (90′ 20. Фелипе Ронкети), 91. Венцислав Христов ()

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 9. Юсуфа Яфа, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи, 24. Алесандро Мартела

Треньор: Стефано Макопи

Локомотив София: 1. Дамян Дамянов, 26. Красимир Милошев, 5. Георгиос Катсикас, 15. Лука Иванов (62′ 77. Мартин Стоилов), 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 44. Божидар Кацаров (90′ 2. Борис Кръстев), 25. Фране Чиряк, 9. Илия Димитров, 10. Валентин Николов (58′ 7. Александър Александров), 22. Виржил Пинсон

Резерви: 24. Александър Любенов, 16. Денис Стефанов, 7. Александър Александров, 3. Марио Петков, 6. Пламен Крачунов, 77. Мартин Стоилов, 2. Борис Кръстев