Царско село напомпа самочувствие срещу Арда в мач без значение
"Царете" победиха с 4:0 в последния мач от редовния сезон в efbet Лига

Царско село победи с категоричното 4:0 Арда (Кърджали) като домакин в мач без значение и за двата отбора. “Царете” бяха сигурни за мястото си в горната четворка на втората осмица, а тимът на Николай Киров нямаше как да помръдне от четвъртото място в efbet Лига.

Домакините започнаха много добре срещата и в четвъртата минута се откри празно пространство пред Димитър Костадинов, но ударът му бе точно в Караджов.

В 11-ата минута след разбъркване в наказателното Костадинов опита удар, но бе блокиран. В 16-та минута домакините успяха да открият. Емануил Манев, стреля отлично от пряк-свободен удар в горния десен ъгъл на Караджов, който опита да стигне до топката, но неуспешно.

“Царете” удвоиха аванса си в 33-ата минута, когато Дилан Мартенс открадна топката в половината на Арда и изведе Манев пред наказателното поле, който стреля по прекрасен начин и матира Караджов за втори път.
Царско село напомпа самочувствие срещу Арда в мач без значение 1
Минута преди почивката домакините оформиха класическия си аванс. Попадийн центрира отдясно в наказателното поле на Арда, а там Димитър Костадинов стреля с глава, но Караджов спаси. Андерсон беше най-ориентиран при добавката и вкара за 3:0.

В 69-ата минута Тонислав Йорданов имаше шанс за гол, след като се измъкна сам срещу Пласид, но пое нескопосано топката и стражът на домакините излезе, за да го пресече.
Царско село напомпа самочувствие срещу Арда в мач без значение 2
Седем минути по-късно “царете” оформиха и крайното 4:0. Карим Роси опита удар, но бе блокиран от защитник. Топката дойде в краката на Андерсон вкара второто си попадение в мача.

Така Царско село остана осми с 34 точки – на шест пред Левски. Арда пък е четвърти с 45 пункта.

Царско село – Арда 4:0
1:0 Емануил Манев (16)
2:0 Емануил Манев (33)
3:0 Андерсон Кордейро (45)
4:0 Андерсон Кордейро (76)
СТАРТОВИ СЪСТАВИ
ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 14. Христо Попадийн, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан  Мартенс, 93. Луи Нганиони
АРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 18. Георги Атанасов, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов