Царско село остава на върха след четвърта “чиста мрежа”

Царско село остана на върха и след четвъртия си мач в Първа лига, завършвайки наравно – 0:0, с новака в елита ЦСКА 1948 в инертен мач, в който почти липсваха ситуации за гол.

Продукцията между първенците от последните два сезона във Втора лига със сигурност няма да остави трайни спомени в наблюдавалите я зрители, но пък статистиците отчетоха нещо рядко срещано дори и в родната топ-дивизия.

Царско село продължава да бъде без допуснат гол след 360 минути игра, а със спечелената точка формацията на Любо Пенев съхрани лидерската си позиция.

Царете са с 8 точки, една повече от ЦСКА София и две повече от шампиона Лудогорец и носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив). Разбира се, всеки един от трите тима, преследващи Царско село би могъл да оглави класирането ако спечели двубоя си от 4-ия кръг.

ЦСКА 1948 пък записа трето равенство през сезона, но продължава да търси първата в клубната си история победа в елита.

Може би най-любопитната гледка всъщност бяха двамата наставници – един срещу друг застанаха добрите стари познайници и бивши съотборници от славния национален тим на България Любо Пенев и Красимир Балъков.

Екс-селекционерът на България Балъков направи три промени в защитата на своя тим в сравнение със състава, загубил с 2:0 от Арда. Трябва да се отбележи, разбира се, че появата на Симеон Петров се наложи броени минути преди началния съсдийски сигнал заради контузия на Венци Василев.

Този път дефанзивният вал на 1948 изглеждаше значително по-стабилен, но трябва да се подчертае, че и нападателите на домакините направиха твърде малко, за да ги затруднят по-сериозно.

Всъщност най-близо до гола бяха гостите като десетина минути преди края головата машина Мартин Камбуров пропусна да доближи рекорда на Петър Жеков от 253 попадения след прецизното центриране на Лазар Марин.

В следващия кръг, който ще се играе след паузата, породена от мачовете на националните отбори, Царско село ще гостува на Ботев (Пловдив), а ЦСКА 1948 ще бъде домакин на другия новак в Първа лига Монтана.

ЦАРСКО СЕЛО – ЦСКА 1948 0:0

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов – капитан, 44. Хулио Сезар, 93. Салиф Сисе, 98. Стефан Христов

Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 9. Мартин Камбуров – капитан

Треньор: Красимир Балъков

Съдия: Георги Иванов