Царско село се класира на 1/8-финалите на Купата на България
Тимът на Любослав Пенев откри с победа 1/16-финалите на Купата

Царско село се класира на 1/8-финалите в турнира за Купата на България след минимален успех с 1:0 над Кариана като двубоят се игра село Ерден. Единственото попадение в срещата реализира Луис Педро в 67-ата минута.

Старши-треньорът на “царете” Любослав Пенев направи някои промени в титулярната единадесеторка в сравнение с последния срещу Лудогорец. Въпреки това елитният тим доминираше и през първото полувреме Царско село изпусна няколко добри положения. Панайотис Лука можеше да се разпише, но пропусна чисти положения. В края на първата част Дилан Мертенс стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Кариана Юлиан Весков се намеси добре.

Победното попадение за Царско село отбеляза Луис Педро в 67-ата минута, след като се ориентира най-добре при разбъркване в наказателното поле след корнер.