ЦСКА 1948 излезе на върха след минимален успех в Кърджали
Серията на Ивайло Чочев продължава, бившият футболист на Палермо със седми гол!

Амбицираният за челните позиции в класирането – ЦСКА 1948, постигна трета поредна победа в Първа лига.

Този път “червените” надделяха с минималното 1:0 над Арда в Кърджали, като единственото попадение в срещата падна в 31-ата минута, когато Ивайло Чочев бе точен от дузпа.

С днешния успех съставът на ЦСКА 1948 застана поне временно на първото място в класирането с актив от 14 точки, докато тимът на Александър Тунчев остава на 7-ата позиция с 9 пункта.

В следващия кръг съставът на Любослав Пенев се изправя срещу Локомотив София, а Арда ще гостува на търсещия своята първа победа за сезона – Спартак Варна.

ЦСКА 1948 излезе на върха след минимален успех в Кърджали 1

Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 10-ата минута, когато Светослав Ковачев пое топката по фланга, преодоля съпротивата на Джонатан Перейра и шутира от дистанция, но неточно.

“Червените” отвърнаха на предизвикателството с изстрел на Александър Колев, който обаче беше блокиран от бранител на Арда.

В 30-ата минута Георги Русев напредна добре и нахлу в наказателното поле на “сините вълци”, където бе фаулиран от Алекс Петков. Главният съдия посочи бялата точка, а с изпълнението на дузпата се нагърби Ивайло Чочев, който нямаше проблем да реализира.

8 минути по-късно Ласана Н’диайе опита късмет си с изстрел от далечна дистанция, който обаче не намери очертанията на вратата.

В края на първата част Светослав Ковачев проби от крилото до наказателното и шутира фалцово с левия крак, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Малко след подновяването на играта за второто полувреме Светослав Ковачев проби отдясно и върна за Христо Иванов, който шутира от движение, но Даниел Наумов реагира добре и изби в ъглов удар.

Футболистите на Арда имаха отлична възможност да изравнят резултата в 55-ата минута, но Ласана Н’диайе с глава стреля над вратата от изгодна дистанция.

ЦСКА 1948 излезе на върха след минимален успех в Кърджали 2

В 77-ата минута Марио Топузов шутира силно с десния крак от дистанция, но в обсега на Васил Симеонов, който успя да отрази удара.

Малко след това Тонислав Йорданов блесна със страхотна задна ножица, но ударът му премина встрани от вратата на Наумов.

В последната минута от добавеното време на продълженията Топузов стреля опасно, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

Снимки: start-photo.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Арда Кърджали: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 18. Ласана Н’диайе, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев (К)

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жозе Жуниор

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев, 17. Енрике Рафаел

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Стефан Цонков, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александров, 24. Лазар Марин, 39. Парвиз Умарбаев

Старши треньор: Любослав Пенев