ЦСКА 1948 на 1/4-финал след безметежна победа в Стара Загора
Сердюк и Колев точни за тима на Любо Пенев

Пределно мобилизираният ЦСКА 1948 се класира за четвъртфиналите на Sesame Купа на България, след заслужена победа с 2:0 при визитата на Берое.

ЦСКА 1948 на 1/4-финал след безметежна победа в Стара Загора 1

Столчиният тим, който приключи на трета позиция в класирането на Първа лига, се наслаждаваше на сериозно превъзходство и дори можеше да се подрави с по-убедителен успех.

Ансамбълът на Любо Пенев изкова победата след две попадения през второто полувреме.

Осем минути след подновяването на играта Джонатан Перейра пласира прецизно центриране, Георги Русев отклони топката към непокрития Евгений Сердюк, който без особени затруднения опъна мрежата зад Иван Караджов.

Четвърт час преди края гредите два пъти се оказаха помощници на домакините – след удари на Карлос Охене и Александър Колев, но все пак ЦСКА 1948 стигна и до второ попадение.

В добавеното време Колев, който се появи в игра малко преди средата на втората част, заменяйки Сердюк, дублира аванса на своя тим.

Четвъртфиналите в турнира ще се играят през април следващата година.

БЕРОЕ – ЦСКА 1948 0:2 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Евгений Сердюк (53), 0:2 Александър Колев (90+3)

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Тома Фонтен, 6. Рука (77′ – 44. Николай Николаев), 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара (62′ – 11. Стив Траоре), 14. Стилиян Николов (62′ – 18. Митко Митков), 16. Симеон Мечев (К), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев, 77. Божидар Пенчев

Резерви: 23. Иван Гошев, 2. Димитър Стоянов, 15. Георги Динков

Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 20. Ангел Бастунов (90+2′ – 22. Реян Даскалов), 39. Парвиз Умарбаев (70′ – 6. Карлос Охене), 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк (63′ – 9. Александър Колев)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 7. Марио Топузов, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин

Треньор: Любослав Пенев