Локомотив (Пловдив) загуби първи точки на собствен терен

Мобилизираният тим на ЦСКА 1948 оглави класирането в Първа лига, след като се поздрави с ценна победа с 3:1 като гост на Локомотив (Пловдив), като над всички отново беше неспиращият да бележи Ивайло Чочев.

ЦСКА 1948 отново на върха, Чочев с голове номер 11 и 12 1

Успехът изстреля Червените на върха с 26 точки от 12 мача, оставяйки зад себе си шампиона Лудогорец с 23 от 10 изиграни срещи. Локомотив, който загуби първите си точки на собствен терен, остана на трета позиция с 22 пункта от 11 двубоя.

Съставът на Любо Пенев беше загубил последните си две гостувания – срещу ЦСКА София и Ботев (Пловдив), но този демонстрира достатъчно футболни аргументи, за да прибере пълния комплект точки.

Резултатът бе открит седем минути след началото на второто полувреме, а авторът на попадението носеше повече от познато име – отблизо се разписа водещият реализатор в първенството Ивайло Чочев, като това бе негов гол номер 11.

Радостта в лагера на столичани обаче не се задържа особено дълго, като оставеният непокрит Преслав Боруков изравни след удар с глава – 1:1.

Последната четвърт в двубоя обаче отново принадлежеше на ЦСКА 1948. Джонатан Перейра се разписа след прецизна асистенция на Чочев, а точка в спора сложи отново неповиканият в националния отбор бивш играч на Палермо.

Чочев фиксира крайното 1:3 в 84-ата минута с майсторски удар с левия крак от десетина метра, след като преди това умело финтира Милош Петрович след центриране на Джонатан Перейра.

И гол номер 12 стана факт, оставяйки халфът на Червените само на едно попадение от постижението му през миналия сезон.

В самия край на срещата Александър Колев бе близо и до четвърти гол, но така или иначе първата победа на 1948 над Локомотив в Пловдив беше извоювана.

В следващия кръг ЦСКА 1948 приема Черно море, а Локомотив гостува на Спартак (Варна).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЦСКА 1948 1:3 (0:0)

0:1 Ивайло Чочев (52), 1:1 Преслав Боруков (59), 1:2 Джонатан Перейра (67), 1:3 Ивайло Чочев (84)

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 19. Александър Василев, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев (капитан), 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Христо Иванов, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Маркес, 33. Георги Каракашев, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (капитан), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев, 99. Радослав Кирилов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Ангел Бастунов, 58. Октавио, 39. Парвиз Умарбаев, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 17. Енрике Рафаел

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Жълти картони: Карлос Охене, Джонатан Перейра (Ц)