ЦСКА 1948 разби Арда с 5:1 и прати напрежението при Берое
"Червените" вече са на седмото място, но преди старозагорци да изиграят срещата си с Локо Пловдив

ЦСКА 1948 разби с 5:1 Арда (Кърджали) в мача им от плейофите в група А на втората осмица в Първа лига. Всички по-интересни ситуации, включително и шестте гола, се случиха преди почивката.

Секунди след първия съдийски сигнал тимът на Арда откри резултата. Светослав Ковачев стреля от дистанция и изненада Даниел Наумов за 0:1.
ЦСКА 1948 разби Арда с 5:1 и прати напрежението при Берое 1
Отговорът на домакините обаче бе светкавичен. В 5-ата минута Алекс Колев изравни резултата. Нападателят получи отличен пас от Галин Иванов и не остави шансове на вратаря Мартин Луков за 1:1.

Домакините поеха контрола върху срещата и бързо направиха пълен обрат. В 14-ата минута Ивайло Чочев вкара хубав гол от воле след асистенция на Георги Русев – 2:1.
ЦСКА 1948 разби Арда с 5:1 и прати напрежението при Берое 2
Осем минути по-късно “червените” отново се прегръщаха. Алекс Колев вкара втория си гол в мача след асистенция на Марио Топузов – 3:1. В 25-ата минута мерникът на домакините отново бе точен. Алекс Колев отбеляза с глава своя трети гол в срещата след центриране от корнер на Георги Русев – 4:1.

Домакините продължиха да се забавляват на терена, а съперникът им просто ги гледаше. В 35-ата минута резултатът стана 5:1. Този път голмайстор за ЦСКА 1948 бе Ивайло Чочев. Националът вкара второто си попадение в мача след перфектно центриране на Галин Иванов. Това бе и последното попадение за първото полувреме на стадиона в Бистрица.

След почивката играта беше напълно различна и влезе в нормално темпо. В 61-та минута Алекс Колев беше изведен на добра позиция в наказателното поле и стреля, но неточно.

Десетина минути преди края на срещатаЦСКА 1948 стигна до голова възможност след далечен удар на Галин Иванов, но до попадение не се стигна.

Така “червените” събраха 40 точки и изместиха Берое от седмото място, но по-късно старозагорци излизат срещу Локомотив Пловдив и могат да си върнат позицията. Арда пък остава на десето място с 32 пункта.