ЦСКА 1948 се справи с Ботев Пд, Чочев отново блести за “червените”
Столичани пречупиха "жълто-черните" с гол в края.

След като в изминалия кръг се наложи с 2:1 над Ботев Враца, отборът на ЦСКА 1948 записа втора поредна победа в efbet Лига.

Успехът на “червените” дойде при домакинството на Ботев Пловдив в среща от 13-ия кръг на шампионата.

Двубоят, който се проведе на стадион “Витоша” в Бистрица, завърши при резултат 1:0 в полза на домакините.

Най-чистата ситуация за гол през първото полувреме дойде в 5-ата минута, когато Ивайло Чочев бе близо до попадението, но изстрелът му се отклони в десния страничен стълб на вратата, пазена от Даниел Кайзер.

В 76-ата минута пък коженото кълбо се озова в мрежата на гостите от Пловдив, но точният шут на Видар Кяртансон не бе зачетен заради положение на засада.

10 минути по-късно обаче ЦСКА 1948 в крайна сметка откри резултата, а в герой за столичани се превърна Ивайло Чочев след асистенция на Георги Русев.

По този начин във временното класиране отборът на Николай Панайотов се изкачва до 6-ото място с актив от 21 точки, докато Ботев Пловдив е на 12-ата позиция с 12 пункта.

В следващия кръг, който ще бъде след паузата, ЦСКА 1948 ще играе с Локомотив София, а “жълто-черните” ще премерят сили с Ботев Враца.

ЦСКА 1948 – Ботев Пловдив (1:0)

1:0 Ивайло Чочев (86′)

Съставите на двата тима:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 20. Антонио Вутов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 18. Ивайло Чочев (К), 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 5. Елитон

Резерви: 33 Генадий Ганев, 9. Видар Кяртенсон, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов, 19. Руни Ева, 6. Стив Фуртадо, 13. Стоян Стоичков

Старши треньор: Николай Панайотов

Ботев Пд: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Тамм, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичус, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 21. Точукву Ннади, 22. Реда Рабей (К), 38. Константинос Балояанис

Резерви: 1. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев

Старши треньор: Душан Керкез