ЦСКА е в групите след наелектризираща Червена приказка в Базел

ЦСКА София възроди великите Армейски спомени, нахлувайки с гръм и трясък в груповата фаза на Лига Европа след разтърсваща победа с 3:1 при гостуването на швейцарския Базел.

Ансамбълът на Стамен Белчев сътвори забележителен обрат, разписвайки се три пъти в последната четвърт на срещата, за да сломят съпротивата на домакините.

Златната резерва Тиаго Родригес реализира два феноменални гола в рамките на четвърт час, а Ахмед Ахмедов матира швейцарците с точен удар в добавеното време.

“Aз направих това, което винаги правя – вкарах два гола и помогнах на моя отбор,” заяви след последния съдийски сигнал Тиаго.

ЦСКА е в групите след наелектризираща Червена приказка в Базел 1

Артур Кабрал даде аванс на швейцарците девет минути след почивката, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Вальо Антов срещу Афимико Пулулу.

Малко след това на терена се появи Тиаго, който се превърна в героя на Армейците в хладната швейцарска вечер.

В 72-ата минута португалският маестро се измъкна между Валентин Щокер и Кабрал, след което с мълниеносен шут от дъгата пред наказателното поле на Базел прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Джордже Николич.

ЦСКА е в групите след наелектризираща Червена приказка в Базел 2

В 88-ата минута Тиаго превърна в реалност Червената приказка, разписвайки се от фаул от границата на наказателното поле на Базел, при който топката рикошира в Алдерете и Ван Волфсвинкел и влетя във вратата на Николич.

В самия край на срещата Ахмедов добави още едно попадение след асистенция на Енрике, с което бе оформен крайния резултат – 1:3.

ЦСКА е в групите след наелектризираща Червена приказка в Базел 3БАЗЕЛ – ЦСКА СОФИЯ 1:3 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Артур Кабрал (54-дузпа), 1:2 Тиаго Родригес (72, 88), 1:3 Ахмед Ахмедов (90+5)

Базел: 1. Джордже Николич – 5. Силвен Видмер, 4. Ерай Джомерт, 6. Омар Алдерете, 72. Андреа Падула – 14. Валентин Щокер (к), 22. Оржес Бунжаку, 20. Фабиан Фрай, 11. Афимико Пулулу – 98. Артур Кабрал (77′ – 30. Едон Жегрова), 9. Рики ван Волфсвинкел

резерви: 13. Хайнц Линдер, 10. Самуеле Кампо, 15. Блас Риверос, 21. Яспер Ван дер Верф, 26. Алдо Калулу, 76. Албиан Хайдари

Старши треньор: Чириако Сфорца

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон (59′ – 20. Тиаго Родригес), 21. Амос Юга – 30. Георги Йомов, 13. Юнус Санкаре, 14. Жул Кейта (59′ – 7. Енрике Рафаел) – 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов

Старши треньор: Стамен Белчев

Съдия: Иван Кружляк (Словакия)

Жълти картони: Жеферсон (ЦСКА) – 45′, Андреа Падула (Базел) – 48′, Пламен Гълъбов (ЦСКА) – 57′, Брадли Мазику (ЦСКА) – 65′, Юнус Санкаре (ЦСКА) – 75′