ЦСКА отново не допусна гол, но не успя да победи Пирин
Нулево реми на стадион "Христо Ботев" между ЦСКА и Пирин

ЦСКА направи нулево реми като гост на Пирин Благоевград в петия си приятелски мач от началото на 2021 г. “Армейците” имат три успеха и две равенства до момента в контролите, като все още не са допуснали попадение.

Началото на двубоя започна с опасност пред вратата на ЦСКА, но удар на Андон Гущеров не намери очертанията. В 19-ата минута ‘червените’ организираха добро нападение, като Димитър Шейтанов бе предвидлив и се намеси при центриране на Пеняранда, което бе за Али Соу.

До 35-ата минута почти нищо интересно не се случваше на стадион “Христо Ботев”. Тогава ЦСКА създаде най-чистото си положение за гол. Петър Занев намери чудесно Георги Йомов по лявото крило. Той се справи с защитник на Пирин и нахлу в наказателното поле. Йомов отправи удар в далечния ъгъл на Шейтанов, но топката излезе в аут.

Малко след това Шейтанов направи спасяване при удар на Вальо Антов. Топката излезе в корнер, при който Али Соу бе намерен в наказателното поле. Гамбийският нападател нанесе удар с глава, но вратарят на Пирин отново спаси.

Три минути преди края на първото полувреме Адаберто Пеняранда отправи слаб удар към вратата на домакините, но успя да спечели корнер. След неговото изпълнение не се случи нищо интересно, а първото полувреме завърши наравно 0:0.

Веднага след началото на втората част Али Соу се отскубна от защитата на Пирин и стреля, но вратарят на “орлетата” изби в корнер. Капитанът на ЦСКА Петър Занев отправи удар от пряк свободен удар в 60-тата минута, но над вратата.

В 78-ата минута ЦСКА реализира попадение чрез резервата Ахмед Ахмедов, който се разписа на празна врата след подаване на Греъм Кери. Голът обаче беше отменен заради засада на ирландския халф. До края на срещата “червените” нападаха повече, но не успяха да отбележат попадение и двубоят завърши наравно.

Пирин: 87. Димитър Шейтанов, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 16. Вергил Янев, 8. Орлин Старокин, 25. Гощелиани, 28. Ивайло Тодоров, 10. Андон Гущеров, 6. Юлиян Попев, 9. Владислав Златинов.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто Пеняранда, 22. Али Соу, 10. Георги Йомов