ЦСКА срази Берое, Арда и Локо Пд със зрелищно реми
Шампионът Лудогорец загуби като гост на ЦСКА 1948

Днес се изиграха последните три срещи от efbet Лига. От 20:00 часа Арда бе домакин на Локомотив Пловдив, ЦСКА посрещна на „Армията“ Берое, а шампионът Лудогорец имаше гостуване на ЦСКА 1948.

Истинско голово шоу направиха Арда и Локо Пловдив на стадиона в Кърджали. Домакините откриха резултата в 4-ата минута, когато Георгиев центрира в пеналта, Масоеро не изби по най-добрия начин и Спас Делев с майсторско изпълнение разпечата вратата на „смърфовете“.

В 13-ата Момчил Цветанов направи отлично центриране в наказателното поле на Арда, където Александър Колев насочи с глава в десния ъгъл, отбелязвайки първия си гол в елита.

В края на полувремето домакините отново дръпнаха в резултата. В 43-ата Спас Делев слаломира между няколко играчи на Локомотив, за да завърши атаката с точен изстрел – 2:1.

Арда увеличи преднината си в 49-ата минута. Деян Лозев центрира за Тонислав Йорданов, който изпревари вратаря Томов и отклони с глава в мрежата.

В 65-ата минута капитанът на Локомотив Димитър Илиев върна надеждите на своя тим и отбеляза за 2:3.

Минута преди края на редовното време Момчил Цветанов пусна по земя към Александър Иванов, който оформи крайното 3:3.

Шампионът Лудогорец пък претърпя поражение с 1:3 при визитата си на ЦСКА 1948.

Ивайло Чочев откри резултата още във втората минута, а в 15-ата Галин Иванов покачи на 2:0.

В 74-ата звездата на „орлите“ Клаудиу Кешеру отбеляза гол за гостите.

Шест по-късно Галин Иванов отбеляза красив гол за крайното 3:1.

По същото време ЦСКА спечели с 2:0 като домакин на Берое.

Двубоят на „Българска армия“ започна ударно за „червените“ – в 4-ата Тиаго Родригес центрира от фаул, при което Жорди Кайседо сякаш отклони съвсем леко топката, която мина покрай вратаря на заралии и се оплете в мрежата.

Ибрахима Конте можеше да изравни в 13-ата, но след диагонален удар по земя кълбото се отби в десния страничен стълб.

В 48-ата удар на Синклеър бе блокиран от бранител, но топката попадна във връхлитащия Тиаго, който с прецизен удар удвои.

В 82-ата минута дъждът на „Българска армия“ премина в градушка и срещата бе спряна за няколко минути.

След подновяването на играта не паднаха нови попадения.