ЦСКА загуби от Вердер в здрав мач, Антов игра за “червените”
Брадли Мазику и Хамза Чатакович получиха травми в контролата с тима на Илия Груев-младши

Изпадналият от Първа Бундеслига – Вердер Бремен, записа минимален успех с 1:0 срещу ЦСКА в контрола на австрийска земя. Точен за “бременските музиканти” бе Йоханес Егещайн в 83-тата минута. Като титуляр за Вердер започна Илия Груев-младши, който остави добри впечатления с играта си.

Минути за “червените” в днешната контрола записа Валентин Антов, който прекара пролетния дял от миналата кампания в Болоня под наем. Българският национал влезе в игра в края на срещата на мястото на Федерико Варела.

През първото полувреме ЦСКА отстъпваше на съперника. Вердер създаде по-добрите положения за гол, като в началото на срещата немският тим имаше доста опасни атаки. В 11-ата минута пък Юрген Матей стреля с глава над вратата на противника. Малко след това Мьонвалд от състава на бременци отправи неточен шут. В заключителните минути на първата част “армейците” допуснаха сериозна грешка, но Нанкиши не успя да се възползва и да открие резултата.

Десет минути след началото на втората част Джошуа Сарджънт пропусна отличен шанс за Вердер, като добра намеса направи Бусато. Малко по-късно шут на Максимилиан Егенщайн премина покрай вратата на ЦСКА.

В 83-ата минута Вердер стигна до победен гол. Точен бе Йоханес Егещайн, след като се разписа с глава след центриране от корнер. Защитата на ЦСКА не се ориентира и позволи на футболиста на Вердер да прати топката в мрежата на Алекс Божев, който малко преди това замени Бусато.

Състави: ЦСКА: 25. Густаво Бусато (Алекс Божев), 18. Брадли Мазику (Митко Митков 46′), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов , 3. Жеферсон Телес (к), 4. Яник Вилдшут (Асен Дончев), 11. Хамза Чатакович (Йоан Баи), 8. Греъм Кери (Георги Йомов), 5. Федерико Варела (Валентин Антов 69′), 17. Бисмарк Чарлс (Ахмед Ахмедов 46′ – Радослав Живков)

Вердер Бремен: 18. Капино, Мьонвалд, 11. Фюлкруг, 15. Нанкиши, 20. Шмид, 21. Топрак, 25. Парк, 27. Баджи, 28. Груев, 34. Мбом, 36. Грос