Цвети показа характер и повали Векич в три сета
В третия кръг Пиронкова се изправя срещу победителката от мача Серина Уилямс - Дария Гаврилова

Примата в родния женски тенис Цвети Пиронкова сътвори забележителен обрат, за да надиграе мотивираната хърватка Дона Векич с 1:6, 6;4, 6:2 в оспорван сблъсък от втория кръг на на WTA 500 турнира в Мелбърн Yarra Valley Classic.

Това беше петата победа за Спортист номер 1 на България над този опонент от също толкова преки дуела помежду им.

Срещата започна трудно за 33-годишната пловдивчанка – след като поведе с 1:0 в откриващия сет, тя загуби следващите шест и така се стигна до неприятното цифрово изражение – 1:6.

Цвети обаче бързо намери своя ритъм на игра и след като изостана с 2:0 във втория сет, натисна мощно педала на газта, отстъпвайки само в четири от следващите 16 гейма.

Пиронкова възстанови паритета след 6:4, а в заключителния сет беше още по-убедителна и стигна до 6:2. Целият двубой с деветата в основната схема продължи един час и 51 минути.

Статистиката показа, че нашата състезателка вкара 68 процента първи сервис, а освен това спечели 58 процента от точките при разиграването му.

В следващия кръг на надпреврата Цвети ще се изправи срещу победителката в мача между Серина Уилямс и Дария Гаврилова.