Женският тим на Етър възроди шампионските спомени във Велико Търново, печелейки убедително първия футболен турнир за купа “Боровец”.

Момичетата на Валентин Витанов се поздравиха с крайния успех, надигравайки ЛП Суперспорт (София) с 3:0 във финалната среща. Преди това Етър победи и Пълдин (Пловдив) с 2:1.

Столичанки финишираха на втора позиция в турнира, който се проведе на изкуствения терен “Трифон Иванов” до Спортното училище в Старопрестолния град, след минимален успех с 1:0 над Пълдин.

Голмайстор на турнира стана Диляна Йорданова от Етър, а нейната съотборничка Цвети Василева беше обявена за Звезда на турнира.

Стражът на Лп Суперспорт Мия Станева беше избрана за Най-добър вратар, а призът Най-добър защитник отиде при Дияна Атанасова от Пълдин. Наградата за феърплей получи Десислава Грахльова от ЛП Суперспорт.