Дънфърмлин с Тоди оглави класирането в своята група
Таранът игра 90 минути и бе с основен принос за категоричната победа над Стенхаузмюър, отчете се с две асистенции

Българският нападател Николай Тодоров изнесе поредния си силен мач за шотландския Дънфърмлин Атлетик, който разгроми Стенхаузмюър с 4:1 и излезе начело в Група H oт турнира за Купата на Лигата.

Това бе последната среща на Атлетик в групата, която тимът на Тоди оглави с 9 точки. На втора позиция със същия точков актив е Сейнт Мирън, който обаче утре може да излезе на първа позиция ако не загуби от Партик Тисъл.

Тодоров записа поредни 90 минути за Дънфърмлин в слънчевия следобед на “Ийст Енд Парк”, където въпреки ограниченията се събраха близо 1600 зрители.

С по два гола за Атлетик се отличиха Крейг Уитън и Кевин О’Хара, а нашият нападател се отчете с асистенции за второто и третото попадение.

Българският таран се утвърди като основна фигура в Дънфърмлин след трансфера си от Инвърнес Каледониън Тисъл, където пък миналия сезон бе избран за Най-добър играч на клуба.

Следващата събота е първия кръг в шотландския Чемпиъншип, като отборът на Тоди гостува на Мортън.