Дарвин Нунес се развихри с четири гола за едно полувреме
Ливърпул отнесе с 5:0 РБ Лайпциг

Ливърпул разби с 5:0 РБ Лайпциг в контролна среща, изиграна на “Ред Бул Арена”. Главният виновник за успеха беше новото попълнение Дарвин Нунес, който вкара четири попадения и то след почивката, когато се появи в игра.

Мохамед Салах откри още в 8-ата минута след асистенция на Роберто Фирмино и разбъркване пред вратата на РБ Лайпциг.

След паузата Ливърпул нанесе своя удар. В 48-ата минута Нунес удвои от дузпа, а само три минути по-късно оформи своя дубъл след като Салах се възползва от грешка на противника при изнасянето и подаде към уругваеца, който се озова сам срещу вратаря на домакините и не сбърка.

В 69-ата минута Нунес оформи своя хеттрик, а в самия край на срещата уругваецът отбеляза и четвъртото си попадение в мача.