Девет от Монтана опазиха вратата си суха в “Царско село”

Новакът Монтана удържа нулево равенство при гостуването на повелия колоната в Първа лига след първия кръг Царско село, макар че повече от 20 минути игра с девет човека.

Срещата бе равностойна, но в рамките на няколко минути в средата на втората част играчите на гостите Стефан Цонков и Николай Минков получиха червени картони, променяйки картината на терена в столичния комплекс “Царско село”.

Гостите започнаха настървено и още в началото Николай Цветков бе близо до откриване на резултата с удар отблизо след центриране отляво на дейния Тони Тасев.

Малко по-късно Тасев предизвика добро спасяване на Михаил Иванов на шута му от пряк свободен удар, а домакините отвърнаха с пробив на Салиф Сисе.

Стражът на гостите Марин Орлинов парира свободен удар, изпълнен от Борис Галчев, а ветернът е близо до гола и малко след почивката, но прати с глава топката над напречната греда.

В 63-тата минута Монтана остана с човек по-малко на терена, след като Цонков фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Сисе и получи втори жълт картон.

Нещата за Монтана се влошиха съвсем девет минути по-късно, когато Минков получи директен червен картон, след като изрита топката по адрес на страничния съдия.

Играейки срещу девет играчи Царете се наслаждаваха на териториално предимство, но трудно успяваха да стигнат до чисто голово положение, разчитайки предимно на центрирания или удари от дистанция.

Резервата Стефан Христов бе изведен в отлична позиция срещу Орлинов, но стражът отново демонстрира завиден рефлекс и отклони топката в ъглов удар.

Царско село – Монтана 0:0

Царско село: 1. Михаил Иванов, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро (83′ – 25. Дилън Мартинес), 14. Божидар Васев (46 – 22. Мохамед Брахими), 17. Реян Даскалов – к, 21. Емануил Манев (70 – 7. Симеон Мечев), 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе (70′ – 98. Стефан Христов)
Резерви: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 7. Симеон Мечев, 20. Васил Божинов, 22. Мохамед Бехрами, 25. Дилън Мартинес, 98. Стефан Христов
Треньор: Любослав Пенев

Монтана: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 3. Иван Михов – к, 10. Владимир Айтов (52′ – 24. Преслав Петров), 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 21. Божидар Балджийски, 8. Тони Тасев, (78′ – 25. Александър Башлиев), 23. Сергей Георгиев (66′ – 13. Йордан Йорданов), 16. Николай Цветков (78′ – 6. Янко Ангелов), 11. Николай Минков
Резерви: 12. Филип Димитров, 13. Йордан Йорданов, 25. Александър Башлиев, 7. Ивелин Илиев, 24. Преслав Петров, 6. Янко Ангелов, 19. Росен Кръстев
Треньор: Никола Спасов

Жълти картони: Хулио Родригес, Божидар Васев, Борис Галчев (Ц), Владимир Айтов, Тони Тасев (М), Стефан Цонков (М), Андерсон Кордейро (Ц)
Червени картони: Стефан Цонков, Николай Минков (М)

Съдия: Петър Костадинов