Ди Мария даде аванс на Ювентус срещу Фрайбург в първата битка в ЛЕ
"Бианконерите" ще пътуват за Германия с минимална преднина

Ювентус победи Фрайбург с минималното 1:0 в първата битка между двата тима в 1/8-финалите на Лига Европа. Успехът на “бианконерите” донесе Анхел ди Мария с гол през второто полувреме.

Ювентус изигра силно първо полувреме на “Алианц Стейдиъм”, но не успя да намери мрежата. Пропуски за торинци направиха Адриен Рабио, Душан Влахович и Бремер.

След почивката Юве отново доминираше. В 53-ата минута Анхел ди Мария се възползва от чудесно подаване на Филип Костич и вкара победния гол за “старата госпожа”.

В средата на втората част попадение на Фрайбург бе отменено. Лукас Хьолер прониза Войчех Шчесни, но преди това Матиас Гинтер игра с ръка и голът правилно бе отменен.

В 75-ата минута Винченцо Грифо стреля покрай вратата на Шчесни. До края на мача Фрайбург не успя да затрудни полския страж и си тръгна победен от Торино, но все пак остава в играта и ще се надява пред своите фенове да постигне сензационна победа, с която да елиминира “бианконерите”.