Дибала блесна с два гола при победния поход на Ювентус за Копа Италия

Аржентинецът Пауло Дибала се разписа два пъти за победата на Ювентус над Удинезе, за да се добере до четвъртфиналите на Копа Италия.

Той се комбинира блестящо с Гонсало Игуаин, преди да вкара от дузпа, след като вратарят Никола спъна Федерико Бернардески.

След това Дибала направи възхитителен и абсолютно точен изстрел, а Дъглас Коста добави още един.

Кристиано Роналдо трябваше да се оттегли, защото беше пипнал синусова инфекция.

Междувременно петкратните носители на Копа Италия Милан разгромиха СПАЛ с 3: 0 и по този начин резервираха мястото си на осмина финалите.

Полският нападател Кжищоф Пиатек,  изпревари защитата, за да даде преднина на домакините след 20 минути игра.

Самуел Кастийехо се изяви малко преди края на второто полувреме, а Тео Ернандес заби третия гол в 66-ата минута. Златан Ибрахимович остана на резервната скамейка.

Играчът на вълците Патрик Кутроне вкара в 11-та минута при дебюта си на заем за Фиорентина, които победиха Аталанта с 2:1.

Нападателят засече домакините от 11 метра преди Йосип Илич да изравни срещу стария си клуб в 67-ата минута. Три минути по-късно Фиорентина остана с 10 човека на терана, когато германецът Херман  Пецела получи втори жълт картон и беше изваден от играта.

Въпреки това, 6 минути преди края на мача, Пол Лирола стреля в долния ъгъл и така осигури победата на отбора си.