Димитър Митков донесе първа победа на Локо София в Турция
"Червено-черните" надвиха Металист Харков с минимален резултат

Локомотив София постигна първата си победа по време на зимната подготовка в Турция, след като надви Металист Харков с 1:0. Нападателят Димитър Митков вкара единственото попадение в срещата през второто полувреме.

Преди днешният двубой с украинците, тимът на Станислав Генчев записа две поражения – от Шинник (0:2) и Войводина (0:2), и едно реми срещу Кайсар (1:1).

Локо София започна по-активно двубоя, като Карлос Франса и Малембана отправиха удари, но без успех. В 15-ата минута и шут на Димитър Митков бе неточен. Малко след това Димо Бакалов пропусна за българския тим. В края на първата част вратарят на Локо – Бубакар Гай, направи добро спасване.

В началото на второто полувреме гол на Димитър Митков бе отменен поради засада. Все пак в 62-ата минута нападателят откри резултата. Митков се разписа след подаване на Милошев.

Локо София запази аванса си и заслужено се поздрави с победата, след като бе по-добрият отбор на терена.

Съставът на ЛОКО (СОФИЯ): 1. Бубакар Гай, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 13. Селсо Рапосо, 5. Давид Малембана, 11. Карлос Франса, 94. Юлиан Ненов, 70. Димо Бакалов, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 15. Лука Иванов;