Династията се завръща: Синът на Паоло Малдини дебютира за Милан

Даниеле Малдини, наследник на легендата на Милан – Паоло Малдини, вече изигра своя дебютен мач в Серия А.

18-годишният нападател бе заменен в 3-та допълнителна минута на мача от 22-ия кръг на италианския шампионат с Верона. Той прекара едва четири минути на терена и не можа да помогне на „росонерите“ да грабнат победата. Двубоят приключи с резултат 1:1.

Припомняме, че Паоло Малдини, заедно с вратаря на Ювентус Джанлуиджи Буфон, държат рекорда на Серия А по брой проведени мачове с 647 мача. Милан и Паоло ще останат завинаги свързани, като Малдини започва играе за клуба от 1985 и остава там в продължение на 26 години с фланелка номер 3.
Чезаре Малдини, бащата на Паоло и дядо на Даниел, има изиграни 347 мача в топ дивизията на Италия.

Сегашния договор на Даниел Малдини с Милан е сключен до лятото на 2024 година.