Жълто-черните с пълен актив от точки след първите два кръга

Борусия Дортмунд сътвори забележителен обрат в последния четвърт час, за да надделее като гост на Фрайбург с 3:1 в среща от втория кръг на германската Бундеслигата.

Жълто-черните изоставаха в резултата до 77-ата минута, след като Михаел Григорич даде аванс на домакините десет минути преди почивката с прецизен удар с глава.

Дортмунд обаче се развихри в заключителните акорди. Първо Джейми Биное-Гитенс изравни след находчива асистенция на Юсуфа Мокуко, който пък направи резултата 1:2 седем минути по-късно след хубав извеждащ пас на Юлиан Брандт

Мариус Волф фиксира крайното 3:1 с точен удар в долния десен ъгъл две минути преди да изтекат редовните 90.

По този начин Дортмунд се наслади на летящ старт и събра 6 точки от първите си два мача в първенството.