Драма с дузпа в 94 мин. донесе паметен обрат на Марица в Бургас
Нефтохимик пропиля преднина от 3:1 до 60-та минута
Марица направи невероятен обрат и победи с 4:3 Нефтохимик в мача им от 3-ия кръг на Втора лига. Домакините от Бургас водеха с 3:1 след час игра, но съумяха да пропилеят солидния си аванс.

Калоян Стефанов откри след само 4 минути игра с доза късмет и рикошет в крака на Димитър Аврамов. След половин час игра бургазлии удвоиха преднината си, когато точен бе Сибил Карагьозов, възползвал се от грешка при изнасянето от Марица.

В 36-та Станислав Маламов намали, но след 60-та минута Нефтохимик възстанови аванса си от две попадения с гол на Законов.

Драмата обаче тепърва предстоеше, след като само осем по-късно Марица отново се върна в мача чрез точен изстрел на Величко Величков, а в 81-та се стигна до 3:3, когато Мариян Тонев се възползва от ужасен опит за боксиране на вратаря.

Така се стигна до 94-та минута, когато Мариян Тонев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а от бялата точка потърпевшият бе безапелационен за крайното 3:4.