Еквадор е на Мондиал’2022, Жорди Кайседо се разписа
Тимът на нападателя на ЦСКА се сдоби с виза за Катар независимо, че загуби от Парагвай

Таранът на ЦСКА София Жорди Кайседо стана автор на единствения гол за Еквадор при загубата с 1:3 като гост на Парагвай в световните квалификации от зона Южна Америка.

Въпреки загубата еквадорцитесе класираха за Световното първенство в Катар, тъй като основните конкуренти на отбора – Перу и Чили, също загубиха своите мачове.

Кайседо се появи в игра в четвърт час преди края на срещата, заменяйки Анхел Меня. В 85-ата минута пък именно той реализира отсъдената в полза на Еквадор дузпа.

Точни за Парагвай, който завърши двубоя с човек по-малко, след като Блас Риверос бе изгонен за втори жълт картон в 88-ата минута, бяха Роберт Моралес и Мигел Алмирон, а Инкапие си вкара автогол в добавеното време на първата част.

В другите мачове от Зона Южна Америка, играни тази нощ, се получиха следните резултати:

Колумбия – Боливия 3:0

Бразилия – Чили 4:0

Аржентина – Перу 1:0