Ериксен се разписа в дебюта си за Юнайтед при успех над Рексъм
Кристиан Ериксен вкара в първата си приятелска среща за Манчестър Юнайтед, завършила 4:1 срещу Рексъм

Датският национал Кристиан Ериксен се разписа при първото си участие за Манчестър Юнайтед в приятелски мач при закрити врати срещу Рексъм. Другото ново попълнение Лисандро Мартинес също бе на терена като “червените дяволи” спечелиха с 4:1.

Мартинес беше официално представен като играч на Юнайтед по-рано през деня, но той беше включен в действието срещу опонентите от Националната лига. Защитникът участва през първото полувреме, както и Рафаел Варан. Френският бранител имаше контузия в предсезонната подготовка, но завръщането му ще бъде добра новина за Ерик тен Хаг.

Ериксен се разписа през първото полувреме, като резултатът на почивката бе 1:1. След почивката Ман Юнайтед реализира още три попадения, за да стигне до убедителен успех.