Ернандес спаси Милан от първа загуба
Френският бранител се разписа два пъти за реми с Парма на "Сан Сиро"

Късен гол на левия защитник Тео Ернандес донесе равенство – 2:2, на лидера в Серия А Милан в напрегнатия домакински сблъсък с вдъхновения Парма.

Росонерите, които не познават вкуса на поражението, продължават да оглавяват класирането с 27 точки, следвани от градския съперник Интер с 24. Парма е 14-и с 11 точки.

Бразилецът Ернани даде аванс на гостите в 13-ата минута, след като пас на Жервиньо го намери непокрит. Ясмин Куртич пък с глава доведе резултата до 0:2 след центриране на Ернани 11 минути след подновяването на играта.

Ернандес съкрати изоставането в следващата атака, като също бе точен с глава след центриране от ъглов удар, а в първата минута на добавеното време остави точката в Милано със зрелищно изпълнение.

Tрябва да се отбележи, че домакините уцелиха четири греди, а техен гол в средата на първото полувреме беше отменен след намесата на системата ВАР.

Преди срещата двата тима почетоха починалия италиански голмайстор Паоло Роси с минута мълчание.