Етър и Берое не се победиха в голово шоу на “Ивайло” (ВИДЕО)
За "болярите" това бе първа точка през сезона.

Отборите на Етър и Берое не успяха да излъчат победител от двубоя помежду си от 5-ия кръг в родната efbet Лига.

“Виолетовите” и “заралии” завършиха при равенство 2:2 в интересен мач, състоял се на стадион “Ивайло” във Велико Търново.

По този начин домакините спечелиха първа точка в елита и вече са на предпоследното място, изпреварвайки Пирин Благоевград.

Берое пък, който излезе в стартов състав изцяло от чужденци, е на 3-ото място с актив от 10 точки и изостава само на 3 пункта от лидера Черно море във временното класиране.

Етър и Берое не се победиха в голово шоу на "Ивайло" (ВИДЕО) 1

Футболистите на Густаво Араголаса излязоха напред в резултата в 25-ата минута след гол на Франческо Селесте, но “болярите” върнаха равенството на таблото в 42-ата минута, когато точен бе Мартин Тошев.

Шахредин Букхолда пък в 59-ата минута донесе пълния обрат за Етър, но в 77-ата минута след разбъркване в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар Лусиано Скуадроне реализира за крайното 2:2.

В следващия кръг от efbet Лига отборът на Емануел Луканов ще гостува на ЦСКА 1948, докато Берое ще посрещне Славия у дома.

Снимки: startphoto.bg

Етър – Берое (2:2)

0:1 Франческо Селесте (25′)

1:1 Мартин Тошев (42′)

2:1 Шахредин Букхолда (59′)

2:2 Лусиано Скуадроне (77′)

Етър: 22. Мартин Величков – 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов (К), 8. Мартин Моран, 24. Шахредин Букхолда, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 70. Димо Бакалов, 9. Мартин Тошев

Резерви: 1. Дамян Христов – 4. Георги Александров, 10. Денислав Ангелов, 14. Ивайло Димитров, 19. Хавиер Бетегон, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 38. Владислав Найденов, 77. Мартин Николов

Старши треньор: Емануел Луканов

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Франческо Селесте, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политано, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас (К), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос

Резерви: 1. Хиан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 20. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гавраилов