Eтър и Дунав не излъчиха победител на “Ивайло”
Двете попадения в срещата бяха реализирани след почивката

Два от отборите във Втора лига, смятани за фаворити за промоция в елита – Етър и Дунав, завършиха наравно – 1:1, срещата си от втория кръг.

Без да доминират на терена гостите от Русе поведоха в резултата след гол на Йордан Димитров в 62-ата минута, който преодоля ветерана Христо Иванов с прецизно изпълнен пряк свободен удар.

Живко Петков, който в началото на второто полувреме пропусна да изведе своя тим напред, пропускайки дузпа, се разписа с глава за Виолетовите четвърт час по-късно, за да остави една точка на “Ивайло”.

Домакините създадоха повече от половин дузина удобни възможности за гол, но така и не намираха пътя към мрежата на дунавци.

В добавеното време Драконите можеха да стигнат до трите точки, но далечният шут на тарана Мирослав Будинов срещна напречната греда.

И двата тима започнаха сезона с победи. Хората на Емануел Луканов тръгнаха с успех с 1:0 в Монтана, а дунавци надделяха с 3:1 при визитата на Литекс (Ловеч).

В следващия кръг Етър гостува на Витоша (Бистрица), а Дунав ще изиграе първото си домакинство – срещу Марица (Пловдив).