Етър и Левски се занулиха на “Ивайло”
"Виолетовите" имаха повече положения за гол и може да съжаляват, че не спечелиха

Отборите на Етър и Левски не успяха да си вкарат гол в двубой от 18-ия кръг на родното първенство efbet Лига. Домакините изиграха силен двубой и създадоха повече ситуации пред вратата на Звонимир Микулич, но липсата на класа в офанзивен план им попречи да спечелят трите точки.

Тимът на Александър Томаш дори доигра мача с човек по-малко, след като Мариян Иванов бе изгонен в 84-ата минута. Все пак “болярите” не допуснаха поражение. Със завоюваната точка, Етър събра 12 пункта в своя актив и отново се доближи на една точка до 13-ия Славия. Левски пък вече има 19 точки и е на три пункта зад седмия Черно море.

Отбраната на Левски бе подложена на изпитание още в първата минута. Живко Атанасов допусна грешка и Ловре Кнежевич се озова сам срещу вратаря Звонимир Микулич, като само добрата намеса на Начо Монсалве спаси “сините”.

Левски отговори много бързи и 120 секунди по-късно имаше шанс за попадение. Рерас центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров отклони към Робърта, който стреля неточно. В 13-ата минута отново Робърта бе замесен в ситуация пред вратата на Етър. Той проби в наказателнто поле, но стражът на Етър успя да го спре.

Точно след четвърт час игра Ловре Кнежевич шутира над вратата на Микулич. След това головите положения на стадион “Ивайло” липсваха до 31-вата минута. Тогава Робърта комбинира с Димиторв, който стреля по диагонала, но топката срещна страничната греда.

В 39-ата минута Фейсал Рерас комбинира с Здравко Димитров, който центрира в пентал към Драган Михайлович, но ударът му излезе в аут. Димитров продължи да тормози защитата на Етър. Крилото на ‘сините” проби отляво и намери Илия Юруков, който от 17-18 метра шутира над вратата.

“Виолетовите” имаха чудесен шанс за попадение на старта на втората част. Вратарят Микулич и Начо Монсалве не се разбраха при едно центриране, а вратарят изпусна топката и я предостави на Гаетан Миси Мезу, който шутира над вратата.

В 56-ата минута Здравко Илиев отне кълбото от Найджъл Робърта и напредна, след което пробва изстрел, но изпълнението му беше разочароващо. В следващите минути Левски владееше повече топката, но не успяваше да създаде голова ситуация.

В 72-рата минута “болярите” погледнаха към вратата на Микулич. Топката бе изсипана в пеналта на гостите от странично хвърляне. Преслав Боруков успя да намери Алдаир Ферейра, чийто удар бе спасен с лекота от вратаря на Левски.

В 84-ата минута Мариян Иванов фаулира Валери Божинов и получи втори жълт картон, като по този начин остави своя тим с човек по-малко.

Малко след това Анатолий Господинов отрази опасен удар на Драган Михайлович. Това бе вторият точен удар за “сините” в мача.

В крайна сметка Етър и Левски не успяха да се излъжат и си поделиха по една точка.

Състави:

Етър: 13. Анатоли Господинов, 84. Здравко Илиев, 81. Венелин Филипов, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 16. Симеон Мечев, 44. Божидар Кацаров, 10. Гаетан Миси Мезу, 83. Алдаир Ферейра, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов (К)

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов (К), 5. Ребин Сулака, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед, 20. Начо Монсалве, 23. Фейсал Рерас, 77. Илия Юруков, 91. Драган Михайлович