Етър надигра и Берое, отново не допусна гол
Виолетовите са на подготвителен лагер в старозагорското село Ягода

Етър записа победа с “чиста мрежа” и във втората контролна среща от зимната си подготовка, надигравайки Берое с 1:0 на терена на Спортна база “Берое”.

Автор на единственото попадение стана Милчо Ангелов, който три минути след началото на второто полувреме не остави шансове за влезлия през второто полувреме Душан Перниш след удар с глава след центриране от десния фланг.

Виолетовите, които са на подготвителен лагер в старозагорското село Ягода, можеха да реализират и второ попадение, но в средата на втората част Яни Пехливанов уцели напречната греда.

Най-удобното положение за домакините пък бе пропиляно от Еривалдо, който четвърт час след почивката беше изведен в чудесна стрелкова позиция от Кукула, но шутира над вратата.

През второто полувреме двамата треньори предприеха куп смени, давайки шанс за изява на голяма част от резервните си състезатели.

Това бе шести мач на Етър под ръководството на Александър Томаш, като във всеки един от тях Болярите успяха да опазят вратата си суха. Те направиха това в последните си четири мача от есенния дял на Първа лига, както и в съботната контрола със Спартак (Плевен) – 3:0.

И в тази среща участие не взе голмайсторът на великотърновци Преслав Боруков, който по всяка вероятност ще продължи кариерата си в друг тим.

Берое също изигра втората си контролна среща от подготовката си за пролетния полусезон. В първата старозагорци надихраха Янтра (Габрово) с 3:0.

БЕРОЕ – ЕТЪР 0:1 (0:0)

Голмайстор: 0:1 Милчо Ангелов (48)

Състави:

Берое: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Ибрахима Конте, Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Еривалдо, Иван Минчев (Душан Перниш, Васко Василев, Радослав Апостолов, Джунейт Али, Атанас Йорданов, Божидар Пенчев, Георги Маджаров, Пламен Крислов, Георги Динков, Тони Николов)

Етър: Анатолий Господинов, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Алдаир Ферейра, Симеон Мечев, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Кольо Станев, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Христо Иванов, Яни Пехливанов, Венелин Филипов, Николас Фемиа, Иван Петков, Юлиан Райков)