Етър потопи ЖФК Варна в седемголово шоу
Мирела Моева се отличи с четири попадения

Женският тим на Етър записа седма поредна победа в държавното първенство, разгромявайки ЖФК Варна със 7:0 в двубой на стадион “Ивайло”, протекъл почти изцяло при еднопосочен трафик.

Превъзходството на момичетата на Валентин Витанов бе смазващо, а при малко по-добра концентрация пред вратата на гостенките, цифровото изражение на успеха можеше да добие и по-внушителни измерения.

Головата машина на Етър Мирела Моева отново бе над всички, като този път се отличи с четири попадения. При предишното домакинство, “виолетовите” дами разгромиха пловдивския Пълдин с 11:0, като тогава Моева реализира шест гола.

Именно тя постави началото на головата фиеста, разписвайки се девет минути преди почивката. Стотина секунди Цветана Манчева бе точна, а през второто полувреме съпротивителните сили на варненки се изпраиха съвсем и логично се стигна до нови пет попадения в тяхната врата.

Ивана Зехова се вкара автогол под натиска на Велизара Владимирова, а четвърт час след подновяването на играта Моева покачи на 4:0 след характерен пробив по десния фланг и майсторски завършващ удар в далечния ъгъл.

В 82-ата минута тя оформи своя хеттрик, малко след това Манчева порази целта с удар от далечна дистанция, а отново Моева сложи точка в спора след изящен индивидуален рейд, при който преодоля няколко съпернички.

Начело в класирането с 24 точки е тимът на НСА, който вчера записа служебна победа при гостуването на Левски (Чепинци), а със същия актив е и Локомотив (Пловдив), който прегази Янтра (Габрово) с 14:0. Етърки са трети с 22 точки.

Съставът на Виолетовите:

Етър: Спасимира Евстатиева, Тодорка Тодорова, Йоанна Стефанова, Анастасия Трифонова, Цвети Василева, Велизара Владимирова, Симона Стоянова, Диляна Йорданова, Паолина Марова, Цветана Манчева, Мирела Моева (Михаела Маринова, Мартина Илиева).