Етър срази Монтана и показа амбициите си за завръщане в елита
"Болярите" не оставиха шансове на своя съперник на стадион "Ивайло"

Етър спечели първия си официален мач за 2023 г., след като надви Монтана с 2:0 на собствен терен в среща от 18-ия кръг на Втора лига.

Попаденията за “виолетовите” отбелязаха Владимир Айтов (автогол) и Мартин Тошев. За 32-годишния нападател това бе дебютен гол в официален мач с екипа на Етър.

Етър взе ранен аванс в 12-ата минута, когато Айтов си вкара автогол. До почивката болярите имаха и други шансове за попадение. В добавеното време пък Атанатос от гостите бе изгонен, което улесни задачата на тима на Емануел Луканов.

В 51-вата минута Мартин Тошев направи 2:0 и сложи точка на спора. Етър доигра мача без напрежение и се поздрави със заслужена победа.

С този успех отборът от Велико Търново зае 2-ро място във Втора лига с 33 точки, на пет от лидера ЦСКА 1948 II, който няма право на промоция в efbet Лига.

Снимка: Anatoliy Yordanov