Етър стигна до първи успех в елита срещу Локо Сф на “Надежда”
"Болярите" триумфираха с трите точки с човек по-малко срещу "железничарите".

Етър записа първи успех за сезон 2023/2024г. в efbet Лига, след като се наложи над Локомотив София в двубой от 8-ия кръг на първенството.

“Виолетовите”, водени от Емануел Луканов, надделяха над “червено-черните” с 3:1 на стадиона в “Надежда”.

По този начин във временното класиране търновци заемат предпоследното място с актив от 4 точки, а отборът на Стойчо Стоев е на 12-ата позиция с 6 пункта.

Още в 7-ата минута домакините излязоха напред в резултата след гол на Симеон Мечев, но радостта им не продължи много дълго, тъй като Етър върна равенството на таблото с гол на Крум Стоянов.

В 45-ата минута Кольо Станев донесе пълния обрат за “болярите”, а в 52-ата минута Мартин Николов също отбеляза за гостите.

До меле и грозни сцени се стигна в 70-ата минута, след което последва червен картон за Пламен Димов.

Така “виолетовите” трябваше да доизиграят срещата в намален състав, но успяха да задържат резултата и в крайна сметка да се поздравят с първи три точки за настоящата кампания.

Етър се завръща след паузата за национални отбори срещу Локомотив Пловдив в следващия кръг, докато Локомотив София ще гостува на Славия.

Снимка: startphoto.bg

Локомотив София – Етър Велико Търново (1:3)

1:0 Симеон Мечев (7′)

1:1 Крум Стоянов (23′)

1:2 Кольо Станев (45′)

1:3 Мартин Николов (52′)

Локомотив София: 24. Любенов, 33. , 12. Франко, 4. Димов, 20. Диого, 31. Станоев, 16. Мечев. 7. Силва, 93. Ламбезе, 11. Франса, 9. Кръстев

Старши треньор: Стойчо Стоев

Етър Велико Търново: 22. Величков, 2. Христов, 6. Димов, 15. Ангелов, 25. Стоянов, 8. Моран, 29. Ангелов, 7. Станев, 38. Найденов, 9. Тошев, 28. Янков