Евертън удари Нюкасъл в края, фен опита да се удуши на гредата
Привърженик нахлу на терена и се завърза по опасен начин в началото на втората част.

Тимът на Евертън постигна изключително ценна и важна победа с минималното 1:0 над Нюкасъл и прекъсна негативната си серия от четири поредни поражения в Премиър лийг.

Точен за успеха на “карамелите” стана Алекс Иуоби, който реализира единственото попадение в срещата в 99-ата минута от мача, който продължи над 107 минути.

По този начин възпитаниците на Франк Лампард се откъснаха на три точки от зоната на изпадащите, като вече са с 25 пункта.

Любопитен и в същото време неприятен момент се разигра на “Гудисън Парк” в началото на второто полувреме, когато играта бе спряна заради протест на фен, който излезе на терена и се завърза за една от гредите.

За щастие органите на реда и стюардите се намесиха бързо и успяха да освободят младежа, за когото със сигурност ще има сериозни последствия.