Фалкао попари Атлетико, Райо взе точка от “Уанда Метрополитано”
Атлетико Мадрид изпусна победата и остана на две точки зад Барселона

Атлетико Мадрид направи реми 1:1 срещу Райо Валекано в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Алваро Мората се разписа през първото полувреме, а в края на срещата Радамел Фалкао донесе точка на гостите с гол от дузпа.

Тимът на Диего Симеоне влезе по-добре в мача, като успя да открие резултата в 20-ата минута. Гризман комбинира с Мората, а нападателят вкара петия си гол през сезона в Ла Лига, разписвайки се за 1:0. Атлетико нямаше сериозно надмощие през първото полувреме, тъй като и съперникът им често поглеждаше към вратата на Иво Гърбич.

Второто полувреме бе много по-интересно, като гостите притиснаха своя противник. В 50-ата минута Пате Сис пропусна добра възможност за “пчеличките”.

В 68-ата минута Иси Палазон не успя да отбележи, а малко след това Иво Гърбич спаси удара на Радамел Фалкао.

В 74-ата минута Матеус Куня бе разочарован от стража на гостите. Минути по-късно гол на Гризман бе отменен поради засада.

Атлетико очакваше последния съдийски сигнал и да триумфира с трите точки, но в 90-ата минута гостите получиха дузпа след игра с ръка на Хосе Мариа Хименес. Радамел Фалкао се разписа от бялата точка и наказа бившия си тим.

Така Райо измъкна точка от много трудно гостуване и събра 12 пункта на 10-ото място, докато Атлетико има 20 точки на 3-ата позиция, изоставайки с две зад Барселона.